Jak wiadomo, książki zaliczane są do najprostszych pomysłów na prezent pod choinkę. Kobieta może zaskoczyć swojego partnera i podarować mu tytuł jego ulubionego autora. Jaka pozycja najlepiej sprawdzi się jako prezent dla męża na gwiazdkę?

Tomasz Lis: Historia prywatna, wyd. W.A.B.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że jest to autobiografia jednego z najbardziej kontrowersyjnych, najpopularniejszych, a także najgłośniejszych polskich dziennikarzy. Czytelnicy mają możliwość śledzenia zadziwiającej ścieżki kariery Tomasza Lisa. Można poczuć, jakby się wchodziło do zamkniętych gabinetów znanych polityków i redaktorów. Pozycja jest niezwykle pobudzającą refleksją zarówno nad wzlotami, jak i upadkami III RP. Osoby czytające książkę mogą zajrzeć od kuchni do polityki i mediów. Książka jest pewnego rodzaju autoportretem Tomasza Lisa, który przyczynił się do zmiany obrazu mediów w Polsce. Ponadto wpływał na kształt krajowej polityki. 

Konrad Piasecki: Zamki na piasku. 20 obrazków z życia dziennikarza, wyd. Burda Książki

Konrad Piasecki postanowił po 25 latach pracy w roli dziennikarza dokładnie opisać, co widział, przeżył, a także czego doświadczył. Pozycja jest w najprostszym możliwym ujęciu opowieścią pełną zakulisowych historii ostatnich 25 lat z perspektywy osoby, która przyglądała się wszystkim wydarzeniom z bliska. 

Kuba Wojewódzki: Nieautoryzowana autobiografia, wyd. Wielka Litera

Należy mieć świadomość, że o omawianej książce było bardzo głośno jeszcze przed jej oficjalną publikacją. Godny uwagi jest fakt, że Kuba Wojewódzki uwielbiał szokować już od najmłodszych lat. Z kolei rzeczywistość dała mu do zabawy odpowiednie okoliczności i gadżety. Nie wszyscy wiedzą, że bardzo chciał zostać aktorem. Złośliwi uważają, że został ostatecznie królem błaznów, a następnie samozwańczym „królem TVN-u”. Jego autobiografia jest na pewno skarbnicą genialnych ripost czy ciętych komentarzy. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że pozycja jest też opowieścią człowieka, który jest rozczarowany kondycją myślenia społeczeństwa. 

Tagi: prezent, prezenty, prezent dla męża na gwiazdkę, książka, książki